Na czym polega identyfikacja wizualna?

Na czym polega identyfikacja wizualna?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Identyfikacja wizualna to podstawa promocji i marketingu. Każda firma, która chce zaistnieć na rynku, powinna dobrze ją przemyśleć i wdrożyć w życie. W dzisiejszych czasach działalności, które nie kreują świadomie swojego wizerunku, szybko odchodzą w zapomnienie wśród potencjalnych klientów.

Identyfikacja wizualna

Corporate Identity, czyli dosłownie zespołowa, zbiorowa czy też korporacyjna tożsamość, to właśnie zespół elementów, które w języku polskim określa się identyfikacją wizualną. Składa się na nią wszystko, co pozwala odróżnić Twoją firmę od konkurencji – logotyp, font wykorzystany w nazwie, kolory panujące w budynkach i obecne na przesyłkach nadawanych przez Twój zakład. Wrażenie, które robisz na swoich potencjalnych klientach jest w ogromnej części wizualne – ludzie zapamiętują to, co zobaczą i kojarzą kształty oraz kolory dużo szybciej niż numery i słowa. Twoim zadaniem jest takie dobranie tych sygnałów wzrokowych, by identyfikacja wizualna Twojej firmy była spójna, jednoznaczna i atrakcyjna dla konsumentów.

Zacznij od logo

Projektowanie logo nie jest proste i zazwyczaj wymaga nie tylko umiejętności graficznych, ale również niezwykłej kreatywności i dużej znajomości rynku. Mimo tego, warto zainwestować w posiadanie swojego logotypu. Nie tylko dlatego, że dysponuje nim niemal każda działalność gospodarcza mająca kontakt z klientem – możliwość skojarzenia Twojej firmy, pracujących w niej osób czy też usług, które świadczysz z konkretnym symbolem pozytywnie przekłada się na zdobywanie i utrzymywanie klientów. Jest to również fundament budowania solidnej i rozpoznawalnej marki. Firmy, które zdołały przebić się do mainstreamu, są popularne na całym świecie właśnie dzięki charakterystycznym znakom i skojarzeniom, idących w parze z logotypem. Jako konsument, na pewno wiesz, które marki kojarzą Ci się z jakością, szybkością i dokładnością usług, a których wolałbyś unikać. A to wszystko w dużej mierze dzięki identyfikacji wizualnej!

Idź z duchem czasu

W XXI wieku marki nie buduje się już wyłącznie wśród społeczności w miejscu zamieszkania. Podstawowym narzędziem komunikacji i promocji stał się Internet, dlatego równie ważne jak logotyp są strony internetowe i intuicyjna obsługa klienta bez udziału personelu. Oznacza to, że najskuteczniejszym sposobem zdobywania uwagi konsumentów jest atrakcyjne projektowanie sklepów internetowych. Witryny powinny być przejrzyste, wyposażone w elementy identyfikacji wizualnej (logo, kolory i fonty charakterystyczne dla Twojej firmy) i ułatwiające klientom dokonywanie decyzji zakupowych (na przykład dzięki algorytmowi skutecznych sugestii).

Zdjęcie główne: pexels.com/PhotoMIX Company

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczne porady na efektywne wyposażenie domowego biura
Praktyczne porady na efektywne wyposażenie domowego biura
Poznaj sekrety efektywnego wyposażenia domowego biura. Inspirujące pomysły i praktyczne rozwiązania, które pomogą Ci stworzyć produktywne miejsce do pracy.
Jak kulturalnie pokazać klientowi, że nie ma racji?
Jak kulturalnie pokazać klientowi, że nie ma racji?
Komunikacja z klientem to nie tylko ustalanie stawki i odbieranie zleceń. Jak uprzejmie poprawiać błędy klienta?
Jak stworzyć nazwę dla firmy?
Jak stworzyć nazwę dla firmy?
Chcesz założyć firmę? Zastanawiasz się, jak ją nazwać, by wyróżnić się na tle konkurencji? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!
Ostatnie wpisy