Weźmij ten słownik! Czyli nowa książka o błędach językowych

Weźmij ten słownik! Czyli nowa książka o błędach językowych
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chcesz poprawić swój warsztat pisarski, sięgnij po pierwszy w XXI wieku słownik błędów polskich. W zwięzły i zrozumiały sposób przedstawia zasady pisowni. Dzięki niemu unikniesz wstydu i obaw w różnych sytuacjach. Pochodzi z nowej serii „ZnamPolski.pl”. Skierowany jest do osób aktywnych zawodowo i bardzo zajętych, które chcą poprawnie pisać i mówić po polsku. 

Dlaczego warto kupić „Słownik błędów językowych”?

Poszczególne zasady opisane są krótko i konkretnie. Twórcy nie zanudzają teorią i terminologią. Nie znajdziesz tutaj długich dygresji, ani zbędnych objaśnień. 

Proponowany słownik przyda się też uczniom i studentom. Co ciekawe, książka dostępna jest nie tylko w wersji papierowej, ale też elektronicznej. Możesz z niej korzystać na tablecie, laptopie lub smartfonie. Dzięki temu zawsze możesz mieć ją pod ręką.

Korytarz biblioteki
(fot. bantersnaps, źródło: unsplash.com)

Prezentowany słownik sprawdzi się też doskonale jako prezent. Taki upominek spodoba się zarówno pisarzom, jak i copywriterom, dziennikarzom, czy redaktorom. SBJ wspaniale uzupełnia tradycyjny słownik ortograficzny. Skutecznie zastąpi popularne edytory błędów. Treści ujęte są w przejrzysty, uporządkowany sposób, co docenią szczególnie wzrokowcy. Słownik obejmuje najpopularniejsze błędy gramatyczne i leksykalne. Niezależnie od tego, czy masz problem ze słowotwórstwem, fleksją, składnią, czy frazeologią, proponowana książka z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Do haseł dołączone są różne przykłady, warianty i krótkie komentarze. Dzięki temu szybciej przyswoisz zasady pisowni.

Ile kosztuje słownik?

Zastanawiasz się, ile kosztuje SBJ? Cena uzależniona jest od wybranego wariantu. Jeśli interesuje Cię tylko wersja papierowa, zapłacisz 39,90 zł. Co ważne, książka zostanie wysłana w tym samym lub następnym dniu roboczym. Kupując przynajmniej trzy egzemplarze, skorzystasz z darmowej dostawy. Książka zachwyca wygodnym formatem. Składa się z 224 stron i jest wysokiej jakości. Jeśli chodzi o dostawę, możesz wybrać kuriera lub paczkomat. 

Czytnik ebooków i filiżanka kawy
(fot. @felipepelaquim, źródło: unsplash.com)

Jeżeli wolisz wersję elektroniczną, zdecyduj się na e-book również za 39,90 zł. Dostaniesz go na e-maila w ciągu kilku minut. Możesz więc z niego korzystać praktycznie zaraz po zakupie. Interaktywny plik PDF ma zoptymalizowany układ, dlatego z pewnością Ci się spodoba. Możesz również zdecydować się na pakiet: wersja papierowa + elektroniczna. Biorąc pod uwagę kwestie finansowe i funkcjonalność, warto skorzystać z takiego rozwiązania. Wspomniany pakiet kosztuje 59,80 zł. To oznacza, że oszczędzasz 20 zł. Decydując się na 2 pakiety, nie musisz płacić za wysyłkę. Korzystając ze słownika, unikniesz wpadek, pouczeń i wstydliwych sytuacji. 

Wersja papierowa jest wygodna w użyciu. Zachwyca poręcznym formatem i optymalną objętością. Przykuwa uwagę wysokiej jakości papierem i elegancką, czytelną czcionką. Warto również pochwalić twórców za miękką oprawę ze skrzydełkami i precyzyjnym szyciem. Okładka z folią i lakierem UV wyróżnia się na tle innych książek na rynku.

Jak korzystać ze słownika?

Zastanawiasz się, czy napisałeś dane słowo lub zdanie poprawnie? Jeśli masz wątpliwości, sięgnij po „Słownik błędów językowych”. Możesz go również potraktować jako kurs. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu, analizuj 1 stronę dziennie. Wspomniana książka nie tylko pozwala rozstrzygnąć wątpliwości, lecz działa także jako środek zapobiegawczy. Dzięki niej nauczysz się poprawnie pisać i mówić po polsku. Taka umiejętność przyda Ci się w różnych sytuacjach. Zadbaj o nią, jeśli chcesz wywrzeć dobre wrażenie na otoczeniu.

Otwarty słownik
(fot. Pisit Heng, źródło: unsplash.com)

Zespół autorsko-redakcyjny

„Słownik błędów językowych” stworzyli kompetentni i doświadczeni językoznawcy. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wszystkie treści są zgodne z aktualnymi regułami leksykograficznymi. Redaktorką naukową i współtwórczynią koncepcji SBJ jest dr hab. Ewa Rudnicka z Uniwersytetu Warszawskiego. Przygotowała listę, a następnie opracowała i zredagowała hasła. Odpowiada również za indeks i odsyłacze międzynarodowe. Wspomniane zadania zrealizowała zarówno bezpośrednio, jak i kierując pracą doświadczonych polonistów. Z kolei Marek Zboralski, absolwent polonistyki UAM, jest nie tylko współtwórcą koncepcji SBJ, lecz całej serii ZnamPolski.pl.

Zdjęcie główne artykułu: fot. Michael Dziedzic, źródło: unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne gadżety z logo dla promocji twojej firmy?
Jak wybrać idealne gadżety z logo dla promocji twojej firmy?
Rozważasz promocję firmy za pomocą gadżetów z logo? Dowiedz się, jakie są najlepsze możlwiości i na co zwracać uwagę przy wyborze idealnych upominków promocyjnych.
Jak rozliczać się z copywriterem?
Jak rozliczać się z copywriterem?
Chcesz zatrudnić copywritera? To świetnie, ale jak mu zapłacisz?
Jak rozwinąć swój biznes online? Praktyczne porady dla przedsiębiorców
Jak rozwinąć swój biznes online? Praktyczne porady dla przedsiębiorców
Rozwój biznesu online jest kluczowy w dobie cyfryzacji i pandemii. W tym artykule przedstawiamy praktyczne porady dotyczące strategii i narzędzi, które pomogą Ci rozwinąć swoją działalność w internecie.
Ostatnie wpisy