Aplikacje do tworzenia tekstów, które wspomogą Twoją koncentrację

Aplikacje do tworzenia tekstów, które wspomogą Twoją koncentrację
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pisanie tekstów nie jest łatwym zadaniem, a poważnym utrudnieniem w jego realizacji może być niemożność skoncentrowania się i nadmiar rozpraszaczy na ekranie. Dlatego z myślą o szybszym i wygodniejszym tworzeniu tekstów wszelkiej maści powstają specjalne programy i serwisy – uproszczone edytory, które pomagają skupić się na pisaniu. Oto kilka z nich.

Evernote

Jeśli kiedykolwiek badałeś jakiś temat przed napisaniem pracy, wiesz, jak łatwo jest zgubić się w wielu informacjach. Evernote pomaga tego uniknąć. Tutaj możesz przechowywać wszystkie notatki, które robisz podczas eksploracji. Wszystkie wpisy są indeksowane, łatwe do wyszukiwania i widoczne na różnych urządzeniach.

Typora

Program odpowiedni dla każdego, kto potrzebuje prostego i zrozumiałego narzędzia do pracy z tekstami. W interfejsie nie ma żadnych zbędnych dodatków – to boczne menu i minimalistyczne okno edytora. Program automatycznie tworzy strukturę dokumentu według podtytułów, pokazuje spis treści i statystyki. Tryby ostrości i maszyny do pisania zapewniają maksymalną koncentrację. Do wyboru jest kilka motywów, zmieniających wygląd okna i typografię tekstu.

Scrivener

Scrivener najlepiej nadaje się do dużych i długich projektów, ponieważ łączy w sobie edytor tekstu i narzędzie do organizacji informacji. Jeśli Twój projekt wymaga użycia wielu dokumentów i szablonów, a także zaplanowania każdego etapu pracy, Scrivener pomoże Ci wykonać te i inne zadania.

Twórcy programu skupili się na funkcjonalności. Możesz tworzyć layouty lub wybierać ten, którego potrzebujesz spośród gotowych, korzystać z wygodnego wyszukiwania, dodawać statusy do folderów, plików i notatek, tworzyć przypisy i komentarze, ustalać terminy według ilości słów lub znaków.

Simplenote

Simplenote to lekka, wieloplatformowa aplikacja do robienia notatek, która umożliwia pracę z tekstami na dowolnym urządzeniu, nawet w przeglądarce. Program ma dość ascetyczny interfejs i zawiera minimum ustawień. Jednak ma wszystko, czego potrzebujesz: znaczniki markdown, tagowanie i wyszukiwanie, przypinanie notatek. Simplenote posiada także tryb koncentracji, który ukrywa niepotrzebne elementy interfejsu.

Ommwriter

Ta świetna aplikacja ma na celu nie tylko ułatwienie pisania, ale też poprawę stanu duchowego pisarza dla uzyskania pomyślnych wyników. Program posiada prosty interfejs, który nie odciągnie Cię od pracy. Ponadto Ommwriter zapewnia szereg kojących dźwięków i wizualizacji, które mają Cię zainspirować i pomóc się skoncentrować.

iA Writer

Ten edytor jest uważany za najbardziej minimalistyczny. Jego główną cechą jest język znaczników markdown, który uwielbiają blogerzy i dziennikarze. Możesz wyeksportować dokument do najpopularniejszych formatów plików tekstowych, a nawet do HTML. Program posiada również synchronizację między urządzeniami, a także wgrywanie dokumentów do chmury Dropbox. iA Writer oferuje tryb nocny, szablony CSS oraz tryb ostrości, który powiększa zaznaczony tekst.

Write or Die

Na koniec bardziej ekstremalna propozycja. Twórcy aplikacji Write or Die twierdzą, że została ona zaprojektowana, aby przezwyciężyć strach przed „białą kartką”, blokadę twórczą i zły nawyk odkładania rzeczy na później.

Program nie pozwala na rozpraszanie się i zastoje podczas pisania tekstu. Dopóki piszesz, wszystko jest w porządku, ale jeśli przestaniesz, aplikacja wymierza Ci karę, np. napisany tekst zaczyna powoli zanikać albo usuwane są tylko samogłoski.

Zdj. główne: Super Snapper/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny design dla twojego indywidualnego swetra
Jak wybrać idealny design dla twojego indywidualnego swetra
Poznaj tajniki stworzenia unikalnego swetra, który idealnie odzwierciedli Twój styl i osobowość. Dowiedz się więcej o wyborze odpowiedniego projektu, kolorystyki i materiału.
Określ skutecznie grupę docelową. Prezentujemy sprawdzone narzędzia
Określ skutecznie grupę docelową. Prezentujemy sprawdzone narzędzia
Jaki jest Twój target? Użyj tych narzędzi, by skutecznie go określić i wzmocnić siłę oddziaływania swoich kampanii.
Content marketing w promocji usług medycznych
Content marketing w promocji usług medycznych
Content marketing stał się integralną częścią strategii promocyjnych wielu branż, w tym także sektora medycznego.
Ostatnie wpisy