Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym copywriterem, powinieneś oddawać teksty bez błędów. Dzięki temu wywrzesz dobre wrażenie na kliencie. Niestety, nawet sprawdzając artykuł kilkukrotnie, zawsze może Ci coś umknąć. Warto więc skorzystać z profesjonalnego edytora błędów. Sprawdź, jakie narzędzia warto znać!
Wspomniane narzędzie pozwala znaleźć błędy i problemy, których inne programy do korekty mogą nie wykryć. LanguageTool ma również słownik, w którym użytkownicy mogą dodawać słowa, których często używają, ale niekoniecznie można je znaleźć w konwencjonalnym słowniku. LanguageTool ma rozszerzenia przeglądarki dla Google Chrome i Mozilla Firefox, a także skróty klawiaturowe, które znacznie przyspieszają korektę.
Użytkownicy mogą sprawdzać swój tekst bezpośrednio w programie Google Docs, LibreOffice lub Microsoft Word.po dodaniu odpowiedniego rozszerzenia. Nieprawidłowe słowa i wyrażenia są podświetlane i można je łatwo zastąpić, klikając i wybierając sugerowaną poprawkę. Oprogramowanie pomaga znaleźć i rozwiązać problemy gramatyczne i stylistyczne w artykułach. Jest znany z możliwości wykrywania błędów w wielu językach, w tym w języku angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, polskim i rosyjskim. To popularny program typu open source. To fantastyczna alternatywa dla osób, które korzystają z Grammarly. Możesz skorzystać z darmowej lub płatnej wersji.
Jeśli szukasz profesjonalnego narzędzia do wykrywania błędów ortograficznych, gramatycznych, stylistycznych i literówek, koniecznie zwróć uwagę na KorektorOnline.pl Możesz z niego korzystać za darmo. Nie musisz się nawet rejestrować.
Wspomniane narzędzie wyszukuje i zaznacza błędy w tekście. Sugeruje również możliwe poprawki. Jeżeli istnieje kilka opcji, możesz wybrać najlepszą.
To popularny edytor, który pozwala sprawdzić tekst pod kątem błędów ortograficznych, gramatycznych i typograficznych. Wykryje także literówki. Przeanalizuje, czy w jakimś miejscu nie brakuje kropki lub przecinka. Jeśli tak, wstawi je zgodnie z zasadami interpunkcji. W razie potrzeby uzupełni polskie znaki diakrytyczne, które umknęły Twojej uwadze. iKorektor może poprawić błędy automatycznie lub wyświetlić możliwe warianty. Panel autorekorekty jest łatwy w obsłudze.
Możesz też zainstalować iKorektor jako rozszerzenie do przeglądarki, by sprawdzał i poprawiał treść na odwiedzanych stronach. Najeżdżając kursorem na zaznaczone słowo, wyświetlą się dodatkowe informacje. Możesz wtedy skorzystać z następujących opcji: cofnij korektę, przywróć, edytuj słowo (poprawka manualna). Jeśli chcesz korzystać z darmowej wersji, musisz się liczyć z pewnymi ograniczeniami. W ciągu doby możesz sprawdzić maksymalnie 20 tekstów o łącznej długości 20 000 zzs. Po 5 korektach następuje tymczasowa blokada. Decydując się na pojedynczą korektę, możesz sprawdzić artykuł do 5000 zzs. Jeśli musisz sprawdzić więcej tekstów, wypróbuj płatną wersję. Cennik wygląda następująco: 3,40 zł/tydzień, 11,40 zł/miesięcznie, 59 zł/6 miesięcy i 104 zł/12 miesięcy.
Proponowane narzędzie pozwala błyskawicznie sprawdzić tekst pod kątem błędów ortograficznych, leksykalnych, frazeologicznych i typograficznych, a także pleonazmów i literówek. Dokładnie oznacza wszystkie błędy, podając przy tym prawidłową formę. Wystarczy, że klikniesz sugerowaną poprawę, a od razu pojawi się w tekście. Korektor Tekstu dostarcza też przydatne statystyki. Analizując dane, możesz stwierdzić, ile błędów popełniłeś. Wspomniane narzędzie udostępnia również słownik synonimów i własny słownik wyrazów. Ponadto pozwala na eksport tekstu do PDF lub Worda. Z Korektora Tekstu możesz korzystać nie tylko na komputerze, lecz także telefonie komórkowym i tablecie.
To popularna aplikacja do korekty. Skutecznie wykrywa błędy stylistyczne, ortograficzne, gramatyczne i typograficzne. Co ciekawe, pozwala sprawdzić nie tylko teksty po polsku, ale też w 25 innych językach. Cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród copywriterów, lecz także tłumaczy i redaktorów. Możesz z niego korzystać za darmo.
Proponowany system analizuje teksty pod kątem ortografii, stylistyki, gramatyki i typografii. Bierze pod uwagę ponad 1000 reguł obowiązujących w języku polskim. Oprócz polskiego obsługuje jeszcze 28 innych języków.
Zdjęcie główne artykułu: źródło: pixabay.com