Oprogramowanie, które ułatwi pracę zdalną

Oprogramowanie, które ułatwi pracę zdalną
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Widmo pracy zdalnej w ostatnich miesiącach spędza sen z powiek nie tylko pracownikom, ale i pracodawcom. Każdy zastanawia się, kiedy na nią przejdzie i jak sobie poradzi w sytuacji, gdy przyjdzie mu pracować w domowym zaciszu. W pracy biurowej prędzej czy później tak naprawdę każdy z nas spędzi chociaż krótki czas. Praca zdalna, home office, praca z domu – jakkolwiek nie byłaby nazywana, wiąże się z takimi samymi korzyściami, jak i trudnościami. Niektórzy jej wyczekują, inni się jej obawiają. Dlaczego? Najczęstszym zmartwieniem jest nie tylko to, jak zorganizować sobie samodzielną pracę, ale z jakich programów korzystać, by ją znacząco ułatwić. 

Jeden komputer, wielu użytkowników

Pracując w biurze, jeden problem mamy zawsze z głowy – pracodawca zapewnia nam odpowiedni sprzęt. Siadamy, włączamy komputer i piszemy. Materiały możemy rozrzucić po całym pulpicie, jeśli tego chcemy lub posegregować dokumenty w sposób, który ułatwi nam pracę. Często zdarza się jednak, że domowy sprzęt dzielimy z innymi ludźmi. Rodzina, partner, współlokatorzy…

Microsoft przyszedł na pomoc z bardzo prostym, fajnym rozwiązaniem, jakim jest możliwość tworzenia dodatkowych kont w najnowszym systemie operacyjnym Windows 10. Dzięki tej opcji administrator może stworzyć personalne konto dla każdego użytkownika systemu! A może korzystasz z komputera sam, ale wolałbyś mieć oddzielny pulpit przeznaczony specjalnie do Twojej pracy? Właśnie do tego służą dodatkowe konta użytkowników Windows 10.

Wiele komputerów, jeden użytkownik

Mężczyzna przy laptopie
(fot. Yasmina H, źródło: unsplash.com)

W dzisiejszej dobie praca zdalna – szczególnie taka związana z tworzeniem własnych materiałów – to nie tylko komputer i biurko. Jesteśmy mobilni i korzystamy z wielu urządzeń. Pomysł na tekst czasem przyjdzie nam do głowy w łóżku w środku nocy, a czasem w wannie podczas odprężającej kąpieli. Komputer stacjonarny, laptop, telefon, tablet – niezależnie od tego, jaki sprzęt preferujesz w danej chwili, na każdym z nich możesz mieć dostęp do tych samych plików.

Office 365 personal firmy Microsoft to doskonałe rozwiązanie, gdy potrzebujesz korzystać z doskonale znanych sobie programów na każdym urządzeniu w Twoim domu. Pakiet oferuje doskonale znane nam hity jak Word do tworzenia plików tekstowych czy Excel do arkuszy, dzięki którym usprawnimy swoją pracę. Office 365 to dodatkowo Twoja skrzynka mailowa, PowerPoint gwarantujący stworzenie niesamowitych, rozbudowanych prezentacji czy OneNote, dzięki któremu w prosty, przejrzysty sposób stworzysz cyfrowe notatki. W ostatnim czasie kierując się potrzebami użytkowników, pakiet został wyposażony również w dodatkowe funkcje, takie jak aplikacja Skype czy platforma rodzinna Family Safety.

Microsoft Office
(fot. SOPA Images / LightRocket / Getty Images)

Wiele komputerów, wielu użytkowników

Decydując się na zakup pakietu Office, warto zastanowić się, czy nie przyda się on również innym domownikom. Microsoft Family oferuje dokładnie te same programy, co Office 365 Personal, pozwala jednak na korzystanie z nich aż sześciu osobom na pięciu urządzeniach. Dzięki temu nie tylko usprawnisz sobie pracę, pozwalając zabrać ją w podróż, do rodziny, na spacer z psem, ale też zaopatrzysz w przydatne urządzenia najbliższych. Warto przemyśleć tę opcję nie tylko w przypadku większej ilości domowników, ale także wtedy, gdy Twoje zapotrzebowanie na dane w chmurze jest naprawdę spore. Pakiety przeznaczone dla rodzin posiadają o wiele większe limity danych. W przypadku Office 365 jest to aż 6 TB! Przyjemniejsza praca zdalna to niewątpliwie kwestia odpowiedniego oprogramowania, w które możesz wyposażyć nie tylko siebie, ale i całą rodzinę. Jeśli Ty nie korzystasz z takich opcji pakietu jak Access czy Publisher, może wykorzystuje je ktoś z Twoich bliskich?

Zdjęcie główne artykułu: fot. Collov Home Design, źródło: unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega marketing on-site?
Na czym polega marketing on-site?
Co zrobić, aby zwiększyć zainteresowanie Twoim produktem? Wypróbuj on-site marketing!
Czy reklama musi dużo kosztować?
Czy reklama musi dużo kosztować?
Chcesz zareklamować swoje usługi, ale nie wiesz, czy możesz sobie na to pozwolić? Sprawdź nasze tanie rozwiązania.
Pozycjonowanie bez SEO? To możliwe!
Pozycjonowanie bez SEO? To możliwe!
Wśród specjalistów krążą legendy, że można wypozycjonować witrynę bez korzystania z SEO. Czy to możliwe? Uchylamy rąbka tajemnicy!
Ostatnie wpisy