Uwaga na błędy! Podpowiadamy, które edytory tekstu są najbardziej pomocne

Uwaga na błędy! Podpowiadamy, które edytory tekstu są najbardziej pomocne
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym copywriterem, powinieneś oddawać teksty bez błędów. Dzięki temu wywrzesz dobre wrażenie na kliencie. Niestety, nawet sprawdzając artykuł kilkukrotnie, zawsze może Ci coś umknąć. Warto więc skorzystać z profesjonalnego edytora błędów. Sprawdź, jakie narzędzia warto znać! 

Language Tool

Wspomniane narzędzie pozwala znaleźć błędy i problemy, których inne programy do korekty mogą nie wykryć. LanguageTool ma również słownik, w którym użytkownicy mogą dodawać słowa, których często używają, ale niekoniecznie można je znaleźć w konwencjonalnym słowniku. LanguageTool ma rozszerzenia przeglądarki dla Google Chrome i Mozilla Firefox, a także skróty klawiaturowe, które znacznie przyspieszają korektę.

Użytkownicy mogą sprawdzać swój tekst bezpośrednio w programie Google Docs, LibreOffice lub Microsoft Word.po dodaniu odpowiedniego rozszerzenia. Nieprawidłowe słowa i wyrażenia są podświetlane i można je łatwo zastąpić, klikając i wybierając sugerowaną poprawkę. Oprogramowanie pomaga znaleźć i rozwiązać problemy gramatyczne i stylistyczne w artykułach. Jest znany z możliwości wykrywania błędów w wielu językach, w tym w języku angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, polskim i rosyjskim. To popularny program typu open source. To fantastyczna alternatywa dla osób, które korzystają z Grammarly. Możesz skorzystać z darmowej lub płatnej wersji.

KorektorOnline.pl

Praca zdalna przy laptopie
(fot. Avel Chuklanov, źródło: unsplash.com)

Jeśli szukasz profesjonalnego narzędzia do wykrywania błędów ortograficznych, gramatycznych, stylistycznych i literówek, koniecznie zwróć uwagę na KorektorOnline.pl Możesz z niego korzystać za darmo. Nie musisz się nawet rejestrować. 

Wspomniane narzędzie wyszukuje i zaznacza błędy w tekście. Sugeruje również możliwe poprawki. Jeżeli istnieje kilka opcji, możesz wybrać najlepszą.

iKorektor

To popularny edytor, który pozwala sprawdzić tekst pod kątem błędów ortograficznych, gramatycznych i typograficznych. Wykryje także literówki. Przeanalizuje, czy w jakimś miejscu nie brakuje kropki lub przecinka. Jeśli tak, wstawi je zgodnie z zasadami interpunkcji. W razie potrzeby uzupełni polskie znaki diakrytyczne, które umknęły Twojej uwadze. iKorektor może poprawić błędy automatycznie lub wyświetlić możliwe warianty. Panel autorekorekty jest łatwy w obsłudze.

Pismo odręczne
(źródło: pixabay.com)

Możesz też zainstalować iKorektor jako rozszerzenie do przeglądarki, by sprawdzał i poprawiał treść na odwiedzanych stronach. Najeżdżając kursorem na zaznaczone słowo, wyświetlą się dodatkowe informacje. Możesz wtedy skorzystać z następujących opcji: cofnij korektę, przywróć, edytuj słowo (poprawka manualna). Jeśli chcesz korzystać z darmowej wersji, musisz się liczyć z pewnymi ograniczeniami. W ciągu doby możesz sprawdzić maksymalnie 20 tekstów o łącznej długości 20 000 zzs. Po 5 korektach następuje tymczasowa blokada. Decydując się na pojedynczą korektę, możesz sprawdzić artykuł do 5000 zzs. Jeśli musisz sprawdzić więcej tekstów, wypróbuj płatną wersję. Cennik wygląda następująco: 3,40 zł/tydzień, 11,40 zł/miesięcznie, 59 zł/6 miesięcy i 104 zł/12 miesięcy.

Korektor Tekstu

Proponowane narzędzie pozwala błyskawicznie sprawdzić tekst pod kątem błędów ortograficznych, leksykalnych, frazeologicznych i typograficznych, a także pleonazmów i literówek. Dokładnie oznacza wszystkie błędy, podając przy tym prawidłową formę. Wystarczy, że klikniesz sugerowaną poprawę, a od razu pojawi się w tekście. Korektor Tekstu dostarcza też przydatne statystyki. Analizując dane, możesz stwierdzić, ile błędów popełniłeś. Wspomniane narzędzie udostępnia również słownik synonimów i własny słownik wyrazów. Ponadto pozwala na eksport tekstu do PDF lub Worda. Z Korektora Tekstu możesz korzystać nie tylko na komputerze, lecz także telefonie komórkowym i tablecie.

Euro Alphabet

To popularna aplikacja do korekty. Skutecznie wykrywa błędy stylistyczne, ortograficzne, gramatyczne i typograficzne. Co ciekawe, pozwala sprawdzić nie tylko teksty po polsku, ale też w 25 innych językach. Cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród copywriterów, lecz także tłumaczy i redaktorów. Możesz z niego korzystać za darmo.      

Praca zdalna z domu
(źródło: pixabay.com)

Ortograf

Proponowany system analizuje teksty pod kątem ortografii, stylistyki, gramatyki i typografii. Bierze pod uwagę ponad 1000 reguł obowiązujących w języku polskim. Oprócz polskiego obsługuje jeszcze 28 innych języków. 

Zdjęcie główne artykułu: źródło: pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie gadżety reklamować przygotować na targi?
Jakie gadżety reklamować przygotować na targi?
Targi handlowe są organizowane w celu umożliwienia przedsiębiorcom zaprezentowania swojej oferty. Jak dobrze się przygotować na ten event? Po jakie gadżety warto sięgnąć? Sprawdźmy!
W czym może Ci pomóc wyszukiwarka synonimów?
W czym może Ci pomóc wyszukiwarka synonimów?
Pracujesz jako copywriter i szczycisz się lekkim piórem, ale czasami brakuje Ci słów? Skorzystaj z wyszukiwarki synonimów!
Jak kulturalnie pokazać klientowi, że nie ma racji?
Jak kulturalnie pokazać klientowi, że nie ma racji?
Komunikacja z klientem to nie tylko ustalanie stawki i odbieranie zleceń. Jak uprzejmie poprawiać błędy klienta?
Ostatnie wpisy