NNW, czyli dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, które przyjdzie Ci z pomocą w wielu sytuacjach

Inne
NNW, czyli dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, które przyjdzie Ci z pomocą w wielu sytuacjach
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ubezpieczenia komunikacyjne dzieli się na te obowiązkowe oraz dobrowolne. NNW należy do tych drugich. Nie oznacza to jednak, że nie warto w nie zainwestować. Czym dokładnie charakteryzuje się to ubezpieczenie i na czym polega? Przekonajmy się! 

Czym jest ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW to jedno z wielu dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Jest to polisa ubezpieczeniowa, która chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczeniem NNW obejmuje się zazwyczaj konkretny samochód, lecz chroni ono w głównej mierze nie sam pojazdu, lecz podróżujące nim osoby, takie jak Ty i Twoja rodzina. Nieszczęśliwy wypadek czy kolizja może spowodować rozmaite uszczerbki na zdrowiu, czy w skrajnych przypadkach nawet śmierć. W takich sytuacjach wsparcie finansowe, które możemy otrzymać od naszej ubezpieczalni, może okazać się naprawdę zbawienne. NNW może pomóc w pokryciu kosztów leczenia czy rehabilitacji, a w przypadku, gdy stanie się najgorsza z możliwych tragedii, bliscy zmarłego mogą otrzymać rekompensatę w wysokości określonej w umowie.

Co ciekawe, ubezpieczenie NNW chroni nas nie tylko wtedy, gdy jesteśmy pokrzywdzonymi w wypadku, lecz także wtedy, gdy jesteśmy jego sprawcami i to my sami doznamy uszczerbku na zdrowiu. Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że jest to naprawdę opłacalna inwestycja.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy NNW?

Wybierając ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, warto zorientować się w dokładnym zakresie danej polisy, a także kwocie pieniędzy, która będzie Ci przysługiwać w razie, gdybyś stał się uczestnikiem wypadku komunikacyjnego. Istotne są także kryteria, zgodnie z którymi przyznaje się bądź odrzuca wnioski o wypłatę ubezpieczenia – informacje te znajdziesz w umowie polisy bądź Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Poza samym NNW ubezpieczalnie mogą oferować także liczne dogodne pakiety, dzięki którym można przykładowo uzyskać dostęp do lekarzy specjalistów po nieszczęśliwym wypadku. Warto zastanowić się nad tym, jaka opcja może być dla nas najkorzystniejsza.

W jakich przypadkach działa ubezpieczenie NNW?

Jak już wspomnieliśmy, NNW chroni zarówno kierowców, jak i ich pasażerów. Nie ma znaczenia także to, czy kierowca był osobą poszkodowaną w wypadku, czy jego sprawcą.

Ubezpieczenie NNW nie działa jednak zawsze, bez wyjątku. NNW przestaje obowiązywać, gdy kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających. NNW nie chroni także wtedy, gdy uszczerbek na zdrowiu jest wynikiem naumyślnego działania. Ma to na celu zapewnienie ochrony funduszu ubezpieczalni przed nieuczciwymi klientami.

Jak wykupić ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenia NNW online – czy to możliwe? Owszem! Obecnie nie musisz nawet wychodzić z domu, by nabyć odpowiednie ubezpieczenie. Jeśli zależy Ci na tym, by wybrać ofertę najkorzystniejszą cenowo, możesz skorzystać ze wskazówek czy porównywarki cen ubezpieczeń na stronie rankomat.pl. Porównywarka OC AC to świetne narzędzie do tego, aby zorientować się wśród rozmaitych ofert w niedługim czasie, a wiele z nich oferuje także możliwość wykupienia ubezpieczenia bezpośrednio, przez internet. Zainwestuj w spokojną przyszłość i ubezpiecz się, zanim będzie za późno.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak napisać dobry artykuł sponsorowany?
Jak napisać dobry artykuł sponsorowany?
Artykuł sponsorowany może przynieść wiele korzyści. Jak zatem napisać dobry materiał sponsorowany?
Błędy, które prawdopodobnie popełniasz podczas tworzenia tekstów
Błędy, które prawdopodobnie popełniasz podczas tworzenia tekstów
Stworzyliśmy zestawienie najpopularniejszych błędów copywriterów. Sprawdź, czy na tej liście są również Twoje pisarskie grzeszki.
Jak skutecznie zarzucić kotwicę i wpłynąć na klienta?
Jak skutecznie zarzucić kotwicę i wpłynąć na klienta?
Dowiedz się, jak ważna jest szczegółowa znajomość klienta w branży e-commerce!
Ostatnie wpisy