Ubezpieczenia domów i mieszkań – czy aby na pewno skomplikowane i kosztowne?

Inne
Ubezpieczenia domów i mieszkań – czy aby na pewno skomplikowane i kosztowne?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup ubezpieczenia komunikacyjnego jest zupełnie powszechnym zjawiskiem, z którym praktycznie każdy zmotoryzowany ma do czynienia minimum raz do roku. W kwestii ubezpieczenia nieruchomości jest, niestety, w dalszym ciągu inaczej. Świadomość Polaków co do istoty ubezpieczeń nieruchomości w dalszym ciągu jest na bardzo niskim poziomie, przez co wielu z nich traci na skutek mnóstwa nieprzewidzianych sytuacji cały dorobek swojego życia. Pożar, powódź czy nawet samoistne zniszczenie się budynku może zrujnować finansowo praktycznie każdego, tym bardziej, że czasami koszt naprawy nieruchomości może przewyższyć cenę postawienia jej na nowo.

Jak działa ubezpieczenie nieruchomości?

Ubezpieczenie nieruchomości, jak sama nazwa wskazuje, służy do zabezpieczenia finansowego na rzecz nagłej i nieprzewidzianej sytuacji związanej z lokalem objętym ubezpieczeniem. W przeciwieństwie do systemów ochronnych nie zmniejsza ryzyka wystąpienia tego typu awarii, lecz ich wpływ na nasz portfel. Mówiąc ogólnie – w razie wystąpienia nagłego zdarzenia, możemy liczyć na wypłatę odszkodowania, które ma całkowicie zniwelować finansowe skutki przywrócenia lokalu do pierwotnego stanu.

Większość ubezpieczeń w podstawowej formie obejmuje takie ryzyka, jak:

  • powódź,
  • pożar,
  • złamanie się gałęzi,
  • osunięcie się zbocza,
  • pękanie ścian nośnych na skutek zamarzania,
  • wichury,
  • i wiele innych.

Powyższa lista nie jest wyczerpana, gdyż tak naprawdę każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma w swojej ofercie zupełnie różne produkty. Jedne są idealne dla właścicieli domów, inne dla mieszkańców na parterze, a jeszcze inne dla ludzi, którzy mieszkają na poddaszu. Zakres ten można dodatkowo rozszerzyć np. o pomoc fachowca w razie nagłej awarii czy specjalisty-psychologa, gdy dane wydarzenie pozostawiło ślad na naszej psychice. Oczywiście nie wszystkie są niezbędne – wzrost ceny w przypadku ich dobrania może być niewspółmiernie wysoki w stosunku do korzyści.

Szukaj ubezpieczeń z głową!

W celu poszukania odpowiedniego produktu finansowego zawsze warto przejrzeć witryny internetowe, które zrzeszają oferty najbardziej znanych towarzystw w naszym kraju. Dla przykładu strona ubezpieczenie nieruchomości – ranking, pozwala na dokładną analizę wszystkich ofert rynkowych, porównanie ich cen oraz sprawdzenie opinii dotychczasowych klientów na temat współpracy i przebiegu odszkodowawczego.  Ponadto ubezpieczenie mieszkania – porównywarka umożliwi nam szybkie sprawdzenie ceny ulubionego towarzystwa oraz zestawienie jej atrakcyjności z innymi.

Warto mieć na uwadze fakt, że poszczególne programy można z łatwością rozszerzyć o kolejne ryzyka, jeśli te np. mogą wystąpić w naszym przypadku znacznie częściej. Dla przykładu na terenie zalewowym dobrze sprawdzi się ubezpieczenie zawierające ryzyko od powodzi, a na poddaszu – ryzyko zawalenia się dachu. Oczywiście należy pamiętać o tym, że każda ubezpieczalnia, co dość oczywiste w kwestii jej pracy, bardzo precyzyjnie wyszczególnia poszczególne ryzyka.

Fot.: Dillon Kydd/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Emotikony w tekście. Czy to profesjonalne?
Emotikony w tekście. Czy to profesjonalne?
Część z nas nie potrafi już wyobrazić sobie komunikacji bez emotikonek – prostych, zabawnych, szybko przekazujących informacje. Czy to narzędzie znajdzie swoje zastosowanie w tekstach copywriterskich?
Jak wybrać idealne narzędzie do etykietowania towarów w sklepie?
Jak wybrać idealne narzędzie do etykietowania towarów w sklepie?
Podpowiadamy, jak dokonać optymalnego wyboru narzędzia do etykietowania towarów dla twojego sklepu. Zrozum jakie parametry brać pod uwagę, aby proces był efektywny i sprawnie prowadził biznes do sukcesu.
Jak skutecznie zarzucić kotwicę i wpłynąć na klienta?
Jak skutecznie zarzucić kotwicę i wpłynąć na klienta?
Dowiedz się, jak ważna jest szczegółowa znajomość klienta w branży e-commerce!
Ostatnie wpisy