Jak stworzyć dobry tekst na firmowy landing page?

Jak stworzyć dobry tekst na firmowy landing page?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Landing page nie jest typową stroną sprzedażową, na której użytkownik może zapoznać się z Twoją firmą i całą jej ofertą. Ma raczej na celu zmobilizowanie odwiedzającego do wykonania jednej konkretnej interakcji, np. zakupu produktu, rozpoczęcia subskrypcji, zapisania się na newslettera czy pozostawienia swoich danych kontaktowych.

Zanim zaczniesz tworzyć landing page, odpowiedz sobie na kilka pytań, które pomogą Ci w stworzeniu tego typu treści:

  1. Jaki jest cel mojego landing page’a?

A więc gdzie użytkownik ma „wylądować” po zobaczeniu Twojego chwytającego nagłówka. Czy ma zacząć próbną miesięczną subskrypcję i bez zawahania wpisać dane z karty, czy może zapisać się na newsletter w zamian za 10% rabatu na pierwszy produkt?

  1. Kim jest moja konkurencja?

Z kim konkurujesz i jak im się to udaje? Naśladowanie jest najszczerszą formą pochlebstw, więc jeśli Twoi konkurenci robią coś, co działa, zainspiruj się, pomimo, że prawdopodobnie nie podziękują Ci za tak wyrażone słowa uznania.

  1. Kim są moi odbiorcy?

Stwórz profil swojego idealnego klienta i pomyśl, co chciałby usłyszeć. Im lepiej go poznasz, tym więcej będziesz wiedział o jego potrzebach. Taka wyimaginowana persona może podpowiedzieć Ci więcej, niż mógłbyś sobie wymarzyć.

Cechy dobrej strony docelowej

  • Porządek

Landing page powinien zawierać tylko niezbędne informacje, które zainteresują Twoją publiczność. Nie przytłaczaj i nie odstraszaj ich niepotrzebną treścią.

  • Prosta konwersja
Strzałka w prawo
(fot. Nick Fewings, źródło: unsplash.com)

Czyli, innymi słowy, przejrzysta i łatwa w obsłudze strona. Musisz w maksymalny sposób ułatwić użytkownikom dotarcie do celu. Jeśli więc chcesz, żeby subskrybowali Twoją usługę, ustaw w centralnym miejscu pod tekstem napis „subskrybuj” w kolorze wyróżniającym się od tła. Nawigacja powinna być oczywista i prosta, bez wyskakujących okienek i tajemniczych tekstów. Najlepiej, gdy cel strony może być spełniony za pomocą jednego kliknięcia. 

  • Jasny przekaz

Wezwanie do działania powinno być jak najkrótsze, a nawet… przypominać rozkaz. Odbiorca nie może mieć żadnych wątpliwości, jakie dalsze kroki są konieczne; powiedz odwiedzającym, co chcesz, aby zrobili, najlepiej dużym pogrubionym tekstem. Nie zapomnij też o zmobilizowania czytelników. W przypadku strony Kajabi zmiana tekstu przycisku z „Zobacz plany i ceny” na „Rozpocznij dzisiaj” zwiększyła liczbę konwersji o 252%!

  • Przyciągające wzrok nagłówki

Większość dobrych stron docelowych używa głównego nagłówka jako tytułu oferty oraz nagłówka podrzędnego, aby dostarczyć więcej wyjaśnień bądź propozycji. Przykładem może być:

Darmowy e-book z przepisami dla wegetarian

Poznaj przepisy na pyszne i zdrowe dania bezmięsne, którymi zachwycisz najbliższych!

  • Angażująca treść

Uważnie dobieraj słowa i wypróbuj te magiczne. Jeśli użyjesz słowa „Ty’’, wtedy Twój przekaz stanie się osobisty dla odwiedzających. Jeśli wpleciesz zwrot „wyobraź sobie”, Twoi potencjalni klienci zostaną zachęceni do wizualizacji produktu, co wzmocni ich potrzeby i pragnienie zakupu.

  • Klient jest najważniejszy
Uśmiechnięty sprzedawca
(fot. Patrick Tomasso, źródło: unsplash.com)

Nie zanudzaj odwiedzających Twoją stronę, opowiadając za dużo o sobie. Tak naprawdę niewielu interesuje historia Twojej marki i jej sukcesy. Zamiast tego powiedz ludziom, co możesz dla nich zrobić, żeby poprawić ich życie.

  • Zasada 8 sekund 

Ważne, aby użytkownicy mogli szybko uchwycić istotę Twojej oferty. Szacuje się, że masz ok. 8 sekund na przekonanie ich, aby pozostali na Twojej stronie. Propozycja więc musi być szybka i przekonująca. 

  • Multimedia

Jasne, przyciągające wzrok obrazy sprawiają, że strona będzie atrakcyjniejsza w oczach użytkowników. Ludzki mózg procesuje obraz o 60 000 razy szybciej niż tekst. Grafika powinna być duża i o wysokiej rozdzielczości. Rozważ dodanie np. wizualnych wskazówek, aby podpowiedzieć, co klient powinien zrobić w kolejnym kroku eksploracji strony.

  • Responsywność
Telefon komórkowy w kobiecych dłoniach
(fot. Priscilla Du Preez, źródło: unsplash.com)

Na koniec absolutny must have ostatnich lat: nie zapomnij, że wielu odbiorców będzie oglądało Twoją stronę na ekranach telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych. Jeśli o nich zadbasz, możesz podwoić swoją konwersję. Tylko tyle i aż tyle.

Zdjęcie główne artykułu: fot. Lauren Mancke, źródło: unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy twoja reklama drukowana przyciąga klientów? Kluczowe aspekty dobrej kompozycji
Czy twoja reklama drukowana przyciąga klientów? Kluczowe aspekty dobrej kompozycji
Dowiedz się, jak uatrakcyjnić swoją reklamę drukowaną, by przyciągała więcej klientów. Artykuł zawiera kluczowe aspekty dobrej kompozycji reklamy.
Jak wybrać dobry temat pracy zaliczeniowej?
Jak wybrać dobry temat pracy zaliczeniowej?
Praca dyplomowa jest swoistym zwieńczeniem wszystkich lat studiów. Jak ją jednak napisać. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze tematu pracy zaliczeniowej.
Niezbędny sprzęt w pracy grafika. Co warto kupić?
Niezbędny sprzęt w pracy grafika. Co warto kupić?
Zajmujesz się grafiką 2D albo 3D i potrzebujesz sprzętu, który sobie poradzi z wymagającymi programami? Sprawdź, co warto kupić!
Ostatnie wpisy