150 Mb/s czy 1,2 Gb/s? Jak wybrać internet do domu, aby cieszyć się dużą prędkością i jakością?

Inne
150 Mb/s czy 1,2 Gb/s? Jak wybrać internet do domu, aby cieszyć się dużą prędkością i jakością?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Na rynku dostępnych jest wiele ofert, które mają przyciągnąć klientów i przekonać ich do zakupu. W głównej mierze reklamowane są prędkości: 1 Gb/s, 600 Mb/s, 300 Mb/s czy 150 Mb/s. Co tak naprawdę oznaczają te liczby? Jak wybrać prędkość internetu domowego tak, aby idealnie spełniała potrzeby mieszkańców?

Czym jest prędkość pobierania danych?

Wartością, na którą zwraca się uwagę w pierwszej kolejności, wybierając łącze, jest prędkość pobierania. To kluczowy parametr, który informuje, ile danych można przesłać z sieci do komputera. Wartość ta wyrażana jest w megabitach na sekundę (Mb/s). W praktyce określa ona, jak szybko mogą wczytywać się strony internetowe. Dodatkowo wpływa na pobieranie plików z sieci czy też na odtwarzanie multimediów. Im wyższa prędkość, tym sprawniej można poruszać się po sieci.

Czym jest prędkość wysyłania?

Wysyłanie danych to istotny parametr, na który mało osób zwraca szczególną uwagę. Upload odpowiada za wysyłanie danych, czyli za czas, w którym informacje z komputera dotrą do internetu. Tę prędkość również wyraża się w megabitach na sekundy. Wysyłanie wpływa na udostępnianie danych w internecie. Prędkość tego parametru widoczna jest podczas przesyłania dużych plików, filmów czy zdjęć. Wysoką wartość doceniają również gracze i streamerzy, a dodatkowo wszyscy pracownicy zdalni, którzy muszą komunikować się poprzez widerozmowy.

100 Mb/s – dla kogo stworzona została najniższa prędkość?

Wybierając internet stacjonarny do domu, można spotkać się z wieloma ofertami. Najniższa z nich wynosi jedynie 100 Mb/s. To połączenie na zwykłym, tradycyjnym kablu. Nadaje się wyłącznie dla osób, które mieszkają same, a czas w internecie spędzają jedynie na wysyłaniu wiadomości tekstowych czy też na sprawdzeniu pogody bądź wiadomości ze świata.

300 Mb/s – ile możliwości daje ta prędkość?

Czy 300 Mb/s daje niesamowite efekty? Sprawdzi się ona u osób, które korzystają z internetu do przeglądania różnych stron, wysłania wiadomości oraz do oglądania filmów w przeciętnej jakości. Warto jednak zauważyć, że taka prędkość pozwoli na płynne działanie i na wygodne pobieranie plików o średniej wielkości.

750 Mb/s – co można zyskać, kupując taką prędkość?

Po przekroczeniu wartości 600 Mb/s zaczyna czuć się zaskakującą różnicę. Granie w gry multiplayer, oglądanie filmów w 4K czy też pobieranie plików z sieci, wszystko działa płynnie i bez żadnych opóźnień. To idealna prędkość dla osób uwielbiających korzystanie z platform streamingowych czy też telewizji internetowej. Dobrze sprawdzi się również w pracy zdalnej.

1 Gb/s – co daje prędkość światłowodu?

Kupując internet o prędkości 1 Gb/s dostaje się prędkość dla niezwykle wymagających. Idealną do streamowania, prowadzenia rozmów online, grania w gry czy oglądania filmów w najwyższej jakości. Takie oferty zazwyczaj są najdroższe, jednak na stronie komorkomat.pl dostępne są najlepsze okazje, które przygotowane są z myślą o każdym kliencie, który poszukuje najlepszego internetu do domowych potrzeb.

Fot.: Oleksandr Pidvalnyi/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Top 10 narzędzi dla copywritera. Znasz je wszystkie?
Top 10 narzędzi dla copywritera. Znasz je wszystkie?
Przygotowaliśmy spis najpraktyczniejszych aplikacji do pracy nad tekstem. Dowiedz się więcej o TOP 10 narzędziach dla copywritera!
Dlaczego nagłówek to klucz do sukcesu? Prezentujemy najlepsze przykłady
Dlaczego nagłówek to klucz do sukcesu? Prezentujemy najlepsze przykłady
Chcesz, aby Twoja strona odniosła sukces w sieci? Przeczytaj, dlaczego odpowiedni nagłówek jest kluczem do sukcesu i w jaki sposób możesz go stworzyć.
Błędy, które prawdopodobnie popełniasz podczas tworzenia tekstów
Błędy, które prawdopodobnie popełniasz podczas tworzenia tekstów
Stworzyliśmy zestawienie najpopularniejszych błędów copywriterów. Sprawdź, czy na tej liście są również Twoje pisarskie grzeszki.
Ostatnie wpisy